Robert Kubica wygrał dwa odcinki specjalne

Źródło zdjęć: © fot. MSport
Wojciech Kaczałek
23.08.2014 17:41, aktualizacja: 08.10.2022 09:07

Robert Kubica awansował na 10. pozycję w Rajdzie Niemiec. Prowadzi Fin Jari-Matti Latvala.

Dzisiejszy etap liczył 8 odcinków specjalnych, jednak przejazd Petersberg 1 został odwołany po groźnym wypadku otwierającego trasę Sébastiena Ogiera. Mistrz świata i jego pilot Julien Ingrassia zostali odwiezieni do szpitala, na szczęście tylko na rutynowe badania. Na pewno nie wystartują w niedzielę. W Volkswagenie Polo WRC uszkodzeniu uległa klatka bezpieczeństwa.

Sobotniego etapu nie ukończyli też 3-krotni mistrzowie Polski Bryan Bouffier i Xavier Panseri (Hyundai i20 WRC). Francuzi wypadli z drogi na kończącym etap 42-kilometrowym Panzerplatte Lang 2.

Po wczorajszym etapie Robert Kubica i Maciej Szczepaniak z powodu wypadnięcia z trasy na odcinku Mosseland zajmowali 22. miejsce. Dziś polskiej ekipie szło bardzo dobrze.

Kubica i Szczepaniak jadący Fordem Fiestą WRC najpierw wygrali otwierającą etap próbę Stein & Wein 1, wyprzedzając o 1,7 s załogę Thierry Neuville/Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 WRC). Później nie mieli sobie równych na mierzącym 11,08 km Peterberg 2.

Pozostałe odcinku padły łupem Latvali. Fin, którego pilotem jest Miikka Anttila, prowadzi z bezpieczną przewagą 56,6 s nad Krisem Meeke i Paul Nagle. Na 3. pozycję, kosztem Daniego Sordo i Marca Marti, awansowali Neuville z Gilsoulem (+ 1 min i 0,9 s do lidera).

Kubica i Szczepaniak są na miejscu 10. Do znajdujących się oczko wyżej Prokopa i Tomanka tracą prawie 2 min 29,5 s.

Szymon Kornicki i Piotr Mazur jadący Fordem Fiestą R2 zajmują 42. pozycję w klasyfikacji generalnej, 8. w RC4 i 5. w Drive DMack Cup.