Amerykańskie samochody, których nie kupisz w Polsce

Ten artykuł ma 8 stron:

Chevrolet Malibu

Chevrolet Malibu

Segment sedanów klasy średniej jest w USA niezwykle popularny, a samochody te są nieco większe niż w Europie. Widać to choćby po Fordzie Mondeo, który w USA sprzedawany jest jako Fusion i jest dłuższy np. od Volkswagena Passata. Największym modelem w tej klasie jest Chevrolet Malibu, który mierzy 4923 mm.

Popularności ustępuje on Fordowi, ale też przede wszystkim Toyocie Camry, Hondzie Accord i Nissanowi Altimie. Mimo to w 2016 r. znalazł blisko 230 tys. nabywców, a wprowadzenie do sprzedaży nowej generacji zapewniło mu wzrost o 17 proc.

Malibu był nawet oferowany przez krótki czas w Europie, gdy jeszcze Chevrolet działał na naszym rynku. Jednak z powodu sporych rozmiarów i importu z amerykańskiej fabryki nie był szczególnie tani, a do tego nieznany, co nie pozwoliło mu na walkę z europejskimi bestsellerami. Dziś ceny Malibu w USA rozpoczynają się od 21 680 dol., czyli ok. 78 tys. zł.

Zobacz również: Goodyear - konferencja

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki i mechanika:

Pękanie sprężyn zawieszenia to plaga w starszych autach. Kierowcy nawet nie wiedzą o usterce Na to zwróć uwagę, gdy wypożyczasz auto. Nie daj się oszukać Co to jest ubezpieczenie GAP i czy warto je mieć? Ile kosztuje przerobienie Audi na 500KM? Zagraniczne przepisy, które mogą zaskoczyć Kupujesz używane części - co z gwarancją? Automatyczna skrzynia to ryzyko, ale i komfort Zielona karta: zapomniany, ale potrzebny dokument Jak używać kierunkowskazów na rondzie? Diesel czy benzyna? Robimy generalny przegląd marek [cz. 1] Obowiązkowe wyposażenie samochodu osobowego Ptasie odchody szczególnie niebezpieczne latem Co potrafi oszukać policyjny alkomat? Kiedy policjant może zatrzymać dowód rejestracyjny? Sprzedajesz samochód na zagranicznej stronie? Uważaj na oszustów Samochody do ślubu - co trzeba wiedzieć przed wynajmem Tradycyjna nawigacja umarła? Jeszcze nie do końca Dacia z fabryczną instalacją gazową. Czy opłaca się kupić? Zatrzymanie prawa jazdy za granicą: co dalej? Kiedy pracownik stacji może odmówić tankowania LPG? Jak oszczędzać paliwo z głową? Rowerzyści nie są bez winy: jakie wykroczenia popełniają najczęściej? Lista rzeczy, które musisz wiedzieć przed wyjazdem za granicę Twój pasażer trzyma nogi na desce – przeczytaj, a już nigdy mu nie pozwolisz

Popularne w tym tygodniu:

Czym grozi utrata samochodu z dokumentami? Problem dotyczy jednej czwartej kierowców Amerykańskie samochody, których nie kupisz w Polsce Zabezpieczenia fabryczne nie wystarczą. Pokazujemy sposób, jak ochronić auto przed korozją Pękanie sprężyn zawieszenia to plaga w starszych autach. Kierowcy nawet nie wiedzą o usterce Części samochodowe, za które nie warto przepłacać. Oszczędności będą natychmiastowe