Tak umiera legenda. Zaczęła się rozbiórka toru FSO na Żeraniu

To właśnie na tym torze odbywały się testy samochodów wyprodukowanych przez Fabrykę Samochodów Osobowych na Żeraniu. Z toru zerwano asfalt. Rozbiórka wg właściciela terenu, na którym znajduje się tor, jest związania z przygotowaniem do budowy osiedla mieszkaniowego w tym miejscu.

Profil Warsaw Night Racing opublikował 19 maja na Facebooku oświadczenie w tej sprawie. Można w nim przeczytać, że między Mennicą Polską (która jest właścicielem tego terenu), a WNR została zawarta umowa dzierżawy. Mennica wypowiedziała ją, ale zdaniem WNR było ono bezprawne i naruszało warunki innej umowy, która została podpisana dużo wcześniej. Sprawa została skierowana do sądu, ale termin rozprawy został przełożony na 2 lutego 2018 roku. Pomimo tego już w czwartek 18 maja pojawiły się w tym miejscu przedstawiciele mennicy. Byli to prawnicy oraz… koparka.
Na torze wykonano 5 kluczowych wykopów które już raz na zawsze uniemożliwią zorganizowanie w tym miejscu jakiejkolwiek imprezy.

— Mieliśmy mieć ostatni sezon na Żeraniu i wiedzieliśmy o tym. Nikt się nie spodziewał, że przyjadą w czwartek i zniszczą tor pod naszą nieobecność. A teraz… jest sens się kłócić ? Chyba nie, nawet jak wygramy, to nie stać nas na remont — powiedział w rozmowie z Autokultem przedstawiciel Warsaw Night Racing.

W nieco inny sposób przestawia tę sytuację Mennica Polska, która od 7 lat jest właścicielem gruntów. Wystosowano oświadczenie, w którym firma podkreśla, że każdego roku ponosi bardzo wysokie koszty z tytułu użytkowania wieczystego tego gruntu, a teren toru na Żeraniu był do tej pory bezprawnie wykorzystywany przez różne podmioty w celach zarobkowych bez porozumienia z Mennicą.

Z tego powodu tor został przez właściciela terenu zabezpieczony przed wstępem osób nieuprawnionych. Mennica dodaje też, że aktualnie przez organy ścigania prowadzone są stosowne działania dotyczące bezprawnego usunięcia z nieruchomości i przywłaszczenia należącego do niej mienia.
Po zabezpieczeniu terenu właściciel rozpoczął przygotowania do inwestycji deweloperskiej Dolina Wisły.

Warsaw Night Racing kwituje krótko: "czy wyścigi odbywałyby się przez 2 lata, gdyby były nielegalne?".

Zobacz również: Tylko na Autokult.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Micra kreuje: niesamowite szezlong i lampa projektu czeskiego artysty, inspirowane sylwetką kompaktowego Nissana Floty odwracają się od diesli? Niezupełnie, ale jest trend BMW M2 z sercem M4, które okazało się zbyt mocne Dodge Challenger - ależ to brzmi! Porsche wyprodukowało milion egzemplarzy modelu 911 Tydzień w motorsporcie #23 Koniec ze skórami w Bentleyu? Firma stawia na produkty dla wegan Renault Captur po face liftingu - co się zmieniło? Zobacz jak Rosjanie zmodyfikowali Mercedesa GLE Coupé Czy polska policja może używać kolczatki? Nowe BMW Serii 8 zostanie pokazane na konkursie elegancji Micra kreuje: Przemek Gibaszewski zaprojektował kolekcję ubrań inspirowanych nowym modelem Nissana Japoński hatchback o mocy 1000 KM zdominował zawody driftingowe Wideorejestrator Navitel: to urządzenie przyda się w każdym samochodzie Legenda powraca - Hummer H1 znów będzie w sprzedaży Masz te kultowe maszyny Nissana? Nie będziesz się martwił o części Volkswagen nie wprowadzi do produkcji 10-biegowego DSG Piękny Talbot-Lago zostanie sprzedany na aukcji Tydzień w motorsporcie #22 Polski rynek samochodów osobowych – kwiecień 2017 To rozwiązanie Porsche ma zwiększyć bezpieczeństwo kabrioletów Toyota Land Cruiser najszybszym SUV-em świata! Elektryczne BMW w służbie polskiej policji? Mustang z numerem seryjnym 00002 zostanie wystawiony na sprzedaż

Popularne w tym tygodniu:

Polacy remontują i wzmacniają silniki w najdroższych klasykach Infiniti Q60 Project Black S może trafić do produkcji seryjnej Toyota przegrała w Le Mans przez pozdrowienie od innego kierowcy Auto staje w płomieniach – jak nie pogorszyć sytuacji? Dramatyczny i nieprzewidywalny wyścig w Le Mans Aktualna mapa fotoradarów w Polsce Autonomiczny Ford Fusion w akcji. Do 2025 roku pojawi się w salonach Jakie wnętrza lubią Polacy? Autopilot w nowym Nissanie Leaf to żadna nowość Jon Olsson znów przesadził – George the Rolls