Najbezpieczniejsze używane samochody 2017 roku według IIHS

Insurance Institute for Highway Safety, amerykańska instytucja zajmująca się bezpieczeństwem na drogach, opublikowała listę najbezpieczniejszych używanych samochodów. Rekomendacje podzielone są na dwie kategorie zróżnicowane cenowo.

Komis samochodowy

Komis samochodowy (PAP/Marcin Bielecki)

Ten artykuł ma 4 strony:

Choć zdaniem IIHS poniższe propozycje są najlepszym wyborem dla młodych kierowców, tak naprawdę z podpowiedzi może skorzystać każdy. Wybierając modele, eksperci brali pod uwagę wyważony stosunek mocy do masy samochodu, jego wielkość (która w rzeczywistym życiu ma wyższe znaczenie dla bezpieczeństwa, niż wynikałoby to np. z testów Euro NCAP), obecność elektronicznych systemów bezpieczeństwa aktywnego oraz wyniki testów zderzeniowych.

Jeśli chodzi o te ostatnie, to standardy IIHS różnią się od przyjętych przez Euro NCAP. Więcej o tym przeczytacie na ostatniej stronie materiału.

IIHS opublikowało listę godnych zaufania kilkuletnich aut w cenie do 20 tys. dolarów i starszych, kosztujących w USA mniej niż 10 tys. dolarów. Wymienione na liście modele w każdej z prób otrzymały 4 lub 5 gwiazdek. Kolejność zależy od ich ceny. Im mniej trzeba zapłacić (w USA) za auto spełniające kryteria IIHS, tym jest ono wyżej na liście. W prezentowanym na kolejnych stronach zestawieniu wymieniamy tylko te modele, które można kupić w Europie. Jeśli jakiś był poddany testowi obrysowemu lub sprawdzano skuteczność jego systemu zapobiegania kolizjom, obok jego nazwy podajemy wynik.

Zobacz również: Systemy ułatwiające jazdę - tempomat

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Tydzień w motorsporcie #19 Idealne Porsche 911 Speedster może być Twoje Volvo rozpoczyna produkcję nowego XC60 w 90. rocznicę powstania marki DEKRA 2017: samochody w dobrym stanie z przebiegiem 100-150 tys. km LaFerrari, McLaren P1 i Porsche 918 Spyder: "święta trójca" supersamochodów na jednej aukcji Łada Niva obchodzi 40. urodziny i nadal ma się dobrze Sportowy Jaguar z silnikiem 2.0 pokazuje różnice pomiędzy USA i Europą Dodge Challenger SRT Demon – najszybszy produkcyjny samochód świata Genialne koncepty Jeepa w siedmiu odsłonach Nowy Mercedes SL 500 i historia, w którą trudno uwierzyć Tydzień w motorsporcie #18 Mercedes-Benz 680 S Torpedo-Sport Avant-Garde Saoutchik (1928) wystawiony na sprzedaż DEKRA 2017: najbardziej kłopotliwe samochody z przebiegiem 50-100 tys. km Współczesna technologia w ciele klasycznego Mini - nowe dzieło Davida Browna Polska aukcja klasyków już wkrótce - jakie pojazdy pójdą pod młotek? Polski rynek samochodów osobowych – marzec 2017 Nie ma drugiego takiego Ferrari - teraz możesz je kupić Mercedes rezygnuje z programu rozwoju napędów wodorowych Mazda MX-5 RF zdobyła nagrodę za design Budują obwodnicę Radomia, niszcząc okoliczne drogi Tydzień w motorsporcie #17 Toyota wydłuży program WEC do 2019 roku! Wyjątkowy Mustang z numerem 00002 trafi na aukcję Wołga może powrócić na rynek w zaskakującej formie

Popularne w tym tygodniu:

Myśleli, że to zabawne. Zniszczyli auto niepełnosprawnemu dziecku Nowy Mustang będzie przyspieszał szybciej niż Porsche 911 Carrera Nowa Toyota Supra przyłapana na Nurburgringu Nowy Rolls-Royce Phantom oficjalnie: poznaj godnego następcę króla luksusu Od 2040 roku zakaz sprzedaży samochodów spalinowych w Wielkiej Brytanii i Francji Ciekawostka z ogłoszenia – nietypowa honda z wielkim przebiegiem 6h Nürburgring (2017) - Porsche triumfuje w kolejnej rundzie WEC Świat wyścigów długodystansowych oczami Porsche