Volvo rozpoczyna produkcję nowego XC60 w 90. rocznicę powstania marki

Volvo rozpoczęło w Goeteborgu produkcję nowego XC60. Druga generacja popularnego SUV-a zaczęła wyjeżdżać z fabryki równo 90 lat po tym, jak szwedzka marka wyprodukowała swój pierwszy samochód.

Volvo

14 kwietnia 1927 roku powstał pierwszy produkcyjny egzemplarz Volvo OV4. Początkująca firma nie miała łatwego startu i powstało zaledwie 275 sztuk tego modelu. Jednak otworzył on przed Volvo drogę do rozwoju i popularności.

Skoro o popularności mowa, to SUV XC60 jest niekwestionowanym bestsellerem szwedzkiej marki. Model ten znalazł już 966 000 nabywców i nawet po kilku latach produkcji cały czas jego wyniki sprzedaży pozostawały na wysokim poziomie (prawie 30 proc. całej sprzedaży marki). W Polsce w 2016 r. Volvo sprzedało 3202 sztuki XC60, co czyniło ten samochód najpopularniejszym modelem klasy premium w Polsce.

Nic dziwnego, że Volvo wybrało taką specjalną datę na uruchomienie produkcji swojego najważniejszego modelu.

Oznacza to, że przed nową odsłoną szwedzkiego SUV-a jest nie lada wyzwanie. Model ten całymi garściami czerpie z większej serii 90 – zarówno od strony stylistycznej, jak i technologicznej. Przede wszystkim Volvo chwali się dalej rozwijanymi elektronicznymi systemami bezpieczeństwa, która są kolejnymi krokami do stworzenia autonomicznego samochodu.

"I cóż, że ze Szwecji?" - spojrzenie na nowe Volvo XC60 w wigilię jego polskiej premiery

Kiedy pojawia się ekskluzywna możliwość przyjrzenia się najnowszemu Volvo XC60 tuż przed jego oficjalną premierą, nie należy się zastanawiać….

– Przez 90 lat w naszej marce działo się bardzo wiele, rozwijaliśmy się, jednak najbardziej ekscytujące będzie najbliższych 10 lat do czasu setnych urodzin. Będziemy skupiać się na technologii autonomicznych aut, elektryfikacji i connectivity – powiedział Hakan Samuelsson, CEO Volvo Car Group.

Zobacz również: Tylko na Autokult.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

LaFerrari, McLaren P1 i Porsche 918 Spyder: "święta trójca" supersamochodów na jednej aukcji Łada Niva obchodzi 40. urodziny i nadal ma się dobrze Sportowy Jaguar z silnikiem 2.0 pokazuje różnice pomiędzy USA i Europą Dodge Challenger SRT Demon – najszybszy produkcyjny samochód świata Genialne koncepty Jeepa w siedmiu odsłonach Nowy Mercedes SL 500 i historia, w którą trudno uwierzyć Tydzień w motorsporcie #18 Mercedes-Benz 680 S Torpedo-Sport Avant-Garde Saoutchik (1928) wystawiony na sprzedaż Współczesna technologia w ciele klasycznego Mini - nowe dzieło Davida Browna Polska aukcja klasyków już wkrótce - jakie pojazdy pójdą pod młotek? Polski rynek samochodów osobowych – marzec 2017 Nie ma drugiego takiego Ferrari - teraz możesz je kupić Mercedes rezygnuje z programu rozwoju napędów wodorowych Mazda MX-5 RF zdobyła nagrodę za design Budują obwodnicę Radomia, niszcząc okoliczne drogi Tydzień w motorsporcie #17 Toyota wydłuży program WEC do 2019 roku! Wyjątkowy Mustang z numerem 00002 trafi na aukcję Wołga może powrócić na rynek w zaskakującej formie Christian von Koenigsegg pokazał jak skonfigurowałby swoją Regerę Tydzień w motorsporcie #16 Drobna kolizja nie musi się zakończyć mandatem Zmierzch Coupé i Cabrio? BMW i Mercedes ograniczą ofertę modeli Wynalazca reflektostopu przestrzega przed chińskimi podróbkami

Popularne w tym tygodniu:

Tak umiera legenda. Zaczęła się rozbiórka toru FSO na Żeraniu Ciekawostka z ogłoszenia – mały sedan z wielkim silnikiem BMW M2 z sercem M4, które okazało się zbyt mocne UE chce nowego obowiązkowego wyposażenia samochodów ciężarowych Autobahn Stormer Porsche wyprodukowało milion egzemplarzy modelu 911 Floty odwracają się od diesli? Niezupełnie, ale jest trend Dodge Challenger - ależ to brzmi! Volkswagen Golf GTI First Decade – ponad 400-konna hybryda na Worthersee Micra kreuje: niesamowite szezlong i lampa projektu czeskiego artysty, inspirowane sylwetką kompaktowego Nissana