Najciekawsze premiery minionego roku - najważniejsze nowe samochody sportowe i luksusowe [cz.1]

Przedstawiliśmy Wam już najgorętsze premiery minionego roku w niższej kategorii cenowej. Teraz przyszedł czas pokazać co producenci zaprezentowali na najwyższych półkach. Wybraliśmy najważniejsze premiery w kategorii samochodów luksusowych i sportowych. Dzisiaj prezentujemy pierwszą dziesiątkę alfabetycznego zestawienia marek z mocnymi premierami - od Alfy Romeo do Hondy.

Ten artykuł ma 10 stron:

Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio to zdecydowanie jedna z najważniejszych premier ostatniego roku. Włoski producent wreszcie zaprezentował bardzo długo wyczekiwany samochód — następcę 159, której produkcję zakończono pod koniec 2011 roku. Nie zdarza się często, by wóz w tym segmencie czekał na następcę kilka lat.

Całe szczęście Alfa Romeo nie zawiodła — warto było być cierpliwym. Włosi już na wstępie pokazali potężną wersję Quadrifoglio, która dysponuje 3-litrowym V6 rozwijającym 510 KM i 600 Nm. Te parametry pozwoliły osiągnąć nowej Giulii czas przejazdu Nürburgringu równy 7 minut 39 sekund. Tyn samym Włosi utarli nosa swojemu nowemu, niemieckiemu rywalowi — BMW. Konkurent z Bawarii — model M4 pokonał w rękach Horsta von Saurmy Zielone Piekło w 7 minut 52 sekundy.

Premiera rynkowa Giulii nastąpi już w tym roku. Tymczasem konkurencja nie śpi. BMW już podjęło wyzwanie i wybrało się na Nürburgring ze swoimi zabawkami. Ale o tym za chwilę.

Nowa Alfa Romeo Giulia (2015) - 510-konne dzieło z Włoch oficjalnie przedstawione [aktualizacja]

W muzeum Alfy Romeo mieszczącym się w Arese, w prowincji Mediolan, odbyła się dzisiaj oficjalna prezentacja długo wyczekiwanej Giulii.

Zobacz również: Goodyear - konferencja

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Treści cykliczne:

Tak się kiedyś jeździło w Polsce - 20-lecie międzywojenne [cz. 2] Samochody przyszłości z przeszłości [cz.1] Reliant Robin i inne niezwykłe trzykołowce Tak się kiedyś jeździło w Polsce [cz. 1] Skradzione samochody odzyskane po latach Najciekawsze premiery minionego roku - 13 najważniejszych nowych aut dla ludu Testy samochodów na Autokult.pl - podsumowanie roku 2015 Największe i najdziwniejsze akcje serwisowe 2015 roku 10 najbardziej wyczekiwanych samochodów 2016 roku Kultowe auta ze słynnych filmów z okresu PRL [cz.1] Najbardziej niesamowite samochody Briana Johnsona z AC/DC Czy mobilna hybryda 2w1 sprawdzi się w pracy dziennikarza motoryzacyjnego? Rozwiązanie: quiz motoryzacyjny Autokult.pl [cz.1] BMW 2002 Turbo – historia turbopioniera Sprawdź swoją wiedzę o samochodach - quiz motoryzacyjny Autokult.pl [cz.1] Cała prawda o brytyjskich samochodach - rozmowa z Mariuszem Stanisławskim, właścicielem serwisu British Cars Ostatnie sportowe samochody z wolnossącymi silnikami [cz.1] Maksimum frajdy z jazdy: 10 najlepszych samochodów do zabawy [cz.1] 10 sportowych samochodów wolniejszych od Tesli Model S 15 sportowych samochodów, które na Nürburgring są wolniejsze od Alfy Romeo Giulii Quadrifoglio Lamborghini Miura - geneza supersamochodu [historia motoryzacj] 100 samochodów, które musisz poprowadzić przed śmiercią [cz. 4] Wyjątkowe samochody inspirowane lotnictwem [cz.1] 100 samochodów, które musisz poprowadzić przed śmiercią [cz. 3]

Popularne w tym tygodniu:

Mercedes 500 E / E 500 [1990-1995] - Porsche było przed AMG Krótka historia turbodoładowania 7 modeli samochodów, które nie doczekały roku 2017 Temat tygodnia: tydzień z pickupami