Najciekawsze premiery minionego roku - najważniejsze nowe samochody sportowe i luksusowe [cz.1]

Przedstawiliśmy Wam już najgorętsze premiery minionego roku w niższej kategorii cenowej. Teraz przyszedł czas pokazać co producenci zaprezentowali na najwyższych półkach. Wybraliśmy najważniejsze premiery w kategorii samochodów luksusowych i sportowych. Dzisiaj prezentujemy pierwszą dziesiątkę alfabetycznego zestawienia marek z mocnymi premierami - od Alfy Romeo do Hondy.

Ten artykuł ma 10 stron:

Alfa Romeo

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio to zdecydowanie jedna z najważniejszych premier ostatniego roku. Włoski producent wreszcie zaprezentował bardzo długo wyczekiwany samochód — następcę 159, której produkcję zakończono pod koniec 2011 roku. Nie zdarza się często, by wóz w tym segmencie czekał na następcę kilka lat.

Całe szczęście Alfa Romeo nie zawiodła — warto było być cierpliwym. Włosi już na wstępie pokazali potężną wersję Quadrifoglio, która dysponuje 3-litrowym V6 rozwijającym 510 KM i 600 Nm. Te parametry pozwoliły osiągnąć nowej Giulii czas przejazdu Nürburgringu równy 7 minut 39 sekund. Tyn samym Włosi utarli nosa swojemu nowemu, niemieckiemu rywalowi — BMW. Konkurent z Bawarii — model M4 pokonał w rękach Horsta von Saurmy Zielone Piekło w 7 minut 52 sekundy.

Premiera rynkowa Giulii nastąpi już w tym roku. Tymczasem konkurencja nie śpi. BMW już podjęło wyzwanie i wybrało się na Nürburgring ze swoimi zabawkami. Ale o tym za chwilę.

Nowa Alfa Romeo Giulia (2015) - 510-konne dzieło z Włoch oficjalnie przedstawione [aktualizacja]

W muzeum Alfy Romeo mieszczącym się w Arese, w prowincji Mediolan, odbyła się dzisiaj oficjalna prezentacja długo wyczekiwanej Giulii.

Zobacz również: Audi Q3 2.0 TFSI S tronic (2015) - test napędu quattro i trybu Offroad

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Treści cykliczne:

Reliant Robin i inne niezwykłe trzykołowce Skradzione samochody odzyskane po latach Najciekawsze premiery minionego roku - 13 najważniejszych nowych aut dla ludu Testy samochodów na Autokult.pl - podsumowanie roku 2015 Największe i najdziwniejsze akcje serwisowe 2015 roku 10 najbardziej wyczekiwanych samochodów 2016 roku Najbardziej niesamowite samochody Briana Johnsona z AC/DC Czy mobilna hybryda 2w1 sprawdzi się w pracy dziennikarza motoryzacyjnego? Rozwiązanie: quiz motoryzacyjny Autokult.pl [cz.1] Sprawdź swoją wiedzę o samochodach - quiz motoryzacyjny Autokult.pl [cz.1] Cała prawda o brytyjskich samochodach - rozmowa z Mariuszem Stanisławskim, właścicielem serwisu British Cars Maksimum frajdy z jazdy: 10 najlepszych samochodów do zabawy [cz.1] 10 sportowych samochodów wolniejszych od Tesli Model S 15 sportowych samochodów, które na Nürburgring są wolniejsze od Alfy Romeo Giulii Quadrifoglio 100 samochodów, które musisz poprowadzić przed śmiercią [cz. 4] Wyjątkowe samochody inspirowane lotnictwem [cz.1] 100 samochodów, które musisz poprowadzić przed śmiercią [cz. 3] Wpadki producentów: wypadki i kolizje prototypów [cz.1] Pinnacle Portfolio sprzedane na aukcjach w Monterey za 283 mln zł! Pinnacle Portfolio - najcenniejsza kolekcja wystawiona kiedykolwiek na aukcji [cz. 2 supersamochody] Pinnacle Portfolio - najcenniejsza kolekcja wystawiona kiedykolwiek na aukcji [cz.1 - klasyki] 100 samochodów, które musisz poprowadzić przed śmiercią [cz. 2] Retrofuturyzm, czyli przyszłość widziana z przeszłości: Magiczna autostrada Disneya Współczesne samochody, które nie są egzotykami, ale będą cenionymi klasykami [cz.1]