Testy samochodów na Autokult.pl - podsumowanie roku 2015

Wśród podsumowań ostatnich 12 miesięcy, które dla Was przygotowaliśmy na koniec 2015 roku nie mogło zabraknąć zestawienia dotyczącego naszych testów samochodów. Ile aut odwiedziło naszą redakcję? Jakie były najmocniejsze, jakie najwolniejsze, a jakie najdroższe?

Ten artykuł ma 7 stron:

Testy samochodów na Autokult.pl w 2015 — podsumowanie

Rok 2015 był dla nas bardzo pracowity. Naszą redakcję odwiedziło wiele aut. Na pierwsze spotkania z niektórymi samochodami wyjeżdżaliśmy za granicę i daleko w Polskę. W ciągu ostatniego roku opublikowaliśmy równo 150 testów samochodów. Mając na uwadze, że część z nich to porównania, a na niektórych prezentacjach jeździ się kilkoma różnymi autami, prawdopodobnie w tym roku zasiadaliśmy za kierownicą blisko 200 samochodów.

Wśród nich były wozy tanie, bardzo drogie, szybkie i wolne, oszczędne i paliwożerne. Porównaliśmy Audi RS4 z RS6, jeździliśmy nowym Focusem ST po pięknych, hiszpańskich drogach, na terenową przeprawę wybraliśmy się Toyotą Land Cruiser Arctic Truck i Hilux Arctic Truck, w naszym dziale z testami zadebiutowały sportowe marki: Aston Martin, Maserati i Ferrari. Nie brakowało też luksusowych aut — na rendez-vous zabraliśmy Mercedesa-Maybacha S600 i Rolls-Royce'a Phantoma Series II. Kolejną nowością, którą przywitaliśmy w tym roku w redakcji były maszyny z brytyjskiej stajni Jaguara. Wiosną pojechaliśmy na południe Niemiec, by spotkać legendę - Forda Mustanga w dwóch odsłonach, zorganizowaliśmy pojedynek Mercedesa-AMG GT S i Porsche 911 Carrery 4 GTS. W czerwcu uwiodło nas Renault Mégane R.S 275 Trophy. Spotkaliśmy się także z dziwacznym, elektrycznym Twizy. Ostatnim mocnym akcentem było futurystyczne BMW i8, którego wyczekiwaliśmy już od około roku.

Nie brakowało także innych interesujących samochodów. Znajdziecie je wszystkie w naszym dziale z testami.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Treści cykliczne:

Tak się kiedyś jeździło w Polsce - 20-lecie międzywojenne [cz. 2] Samochody przyszłości z przeszłości [cz.1] Reliant Robin i inne niezwykłe trzykołowce Tak się kiedyś jeździło w Polsce [cz. 1] Skradzione samochody odzyskane po latach Największe i najdziwniejsze akcje serwisowe 2015 roku 10 najbardziej wyczekiwanych samochodów 2016 roku Kultowe auta ze słynnych filmów z okresu PRL [cz.1] Najbardziej niesamowite samochody Briana Johnsona z AC/DC Czy mobilna hybryda 2w1 sprawdzi się w pracy dziennikarza motoryzacyjnego? Rozwiązanie: quiz motoryzacyjny Autokult.pl [cz.1] BMW 2002 Turbo – historia turbopioniera Sprawdź swoją wiedzę o samochodach - quiz motoryzacyjny Autokult.pl [cz.1] Cała prawda o brytyjskich samochodach - rozmowa z Mariuszem Stanisławskim, właścicielem serwisu British Cars Ostatnie sportowe samochody z wolnossącymi silnikami [cz.1] Maksimum frajdy z jazdy: 10 najlepszych samochodów do zabawy [cz.1] 10 sportowych samochodów wolniejszych od Tesli Model S 15 sportowych samochodów, które na Nürburgring są wolniejsze od Alfy Romeo Giulii Quadrifoglio Lamborghini Miura - geneza supersamochodu [historia motoryzacj] 100 samochodów, które musisz poprowadzić przed śmiercią [cz. 4] Wyjątkowe samochody inspirowane lotnictwem [cz.1] 100 samochodów, które musisz poprowadzić przed śmiercią [cz. 3] Wpadki producentów: wypadki i kolizje prototypów [cz.1] Pinnacle Portfolio sprzedane na aukcjach w Monterey za 283 mln zł!

Popularne w tym tygodniu:

Mercedes 500 E / E 500 [1990-1995] - Porsche było przed AMG Krótka historia turbodoładowania 7 modeli samochodów, które nie doczekały roku 2017 Temat tygodnia: tydzień z pickupami