Podrabiane pasy bezpieczeństwa Sparco, Sabelt i Takata, które mogą zabić

Podrabiane pasy bezpieczeństwa Sparco, Sabelt i Takata, które mogą zabić

Podrabiane pasy bezpieczeństwa Sparco, Sabelt i Takata, które mogą zabić
Mariusz Zmysłowski
22.10.2015 10:14, aktualizacja: 02.10.2022 09:16

Walijska policja wykryła grupę osób, która sprzedawała podrabiane wielopunktowe pasy bezpieczeństwa.

Nieoryginalne pasy były sprzedawane po stosunkowo niskich cenach na eBayu jako produkty firm Sparco, Sabelt i Takata. Te wielopunktowe uprzęże z pozoru miały podnosić bezpieczeństwo kierowcy w stosunku do standardowych układów trzypunktowych. Bez względu na to czy ktoś wykorzystywał je podczas startów na torze czy w trakcie amatorskich rajdów, zagrożenie było ogromne.

Policja prowadzi dochodzenie w sprawie osoby, która sprzedawała podrabiane pasy. Nabywcy uprzęży zostali też poinformowani o potencjalnym niebezpieczeństwie, które im grozi. Poniższy film pokazuje co może się stać przy czołowym zderzeniu, gdy jesteśmy zapięci podrabianymi pasami:

Crash Test Video - counterfeit motor racing harnesses

Jak widać w najlepszym wypadku dojdzie do bardzo poważnych uszkodzeń ciała. Niewykluczony jest paraliż na odcinku od kręgów szyjnych w dół. W najgorszym przypadku, który jednak ze względu na prędkości osiągane nawet w amatorskim sporcie motorowym jest bardzo prawdopodobny, może dojść nawet do śmierci.

Właśnie dlatego nie wolno oszczędzać na sprzęcie, który ma chronić. Tego typu zakupów najlepiej dokonywać w pewnych źródłach, które będą gwarantem wysokiej jakości komponentów chroniących nasze zdrowie i życie. To samo tyczy się odzieży ochronnej, o czym powinni wiedzieć szczególnie motocykliści. Kask ma chronić przed uderzeniem, nie przed mandatem. Materiał na ten temat pokazywaliśmy na naszym Facebooku trochę ponad rok temu:

Warning Fake Motorcycle Gear Can Seriously Damage Your Health!

Można oszukiwać samego siebie, że jest się bezpiecznym w tanim, ewidentnie podrobionym osprzęcie zabezpieczającym. Jednak pierwszy wypadek szybko zweryfikuje jakość pasów, kombinezonów i kasków.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)