Nowe samochody z prywatnego importu – przegląd rynku samochodów z USA

Niektóre, światowe marki nie mają oficjalnego przedstawiciela czy dilera sprzedającego ich samochody w Polsce, ale to nie znaczy, że nie można kupić stosunkowo egzotycznych, nowych aut z pełną gwarancją. Dla nas egzotyczne wydają się być nowe samochody amerykańskie. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie nowe auta zza oceanu można kupić u prywatnych, niezależnych importerów w Polsce. Tylko korzystając z serwisów ogłoszeniowych znaleźliśmy sporo ciekawych propozycji.

Ten artykuł ma 5 stron:

Przegląd rynku samochodów z USA

Takie marki jak Lamborghini czy Ferrari już sprzedają oficjalnie swoje supersamochody w Polsce, ale jeszcze kilka lat temu nie było to takie oczywiste. Największy problem mają osoby, które chcą kupić stricte amerykańskie auta, których dilerów w Polsce po prostu nie ma. Jedną z opcji jest zakup samochodu w Niemczech. Mowa tu o takich markach jak chociażby Cadillac czy Dodge. Nie każdy ma ochotę się fatygować, więc z pomocą przychodzą firmy zajmujące się prywatnym importem takich aut. Jedyną, większą wadą takiego rozwiązania są już gotowe, skonfigurowane dość bogato samochody, które stoją w salonach sprzedaży, ale niektórzy importerzy godzą się na dowolną konfigurację i zamówienie wymarzonego egzemplarza. Ciekawi jesteśmy, czy znajdzie się jakiś odważny importer, który będzie sprowadzał nowe samochody z rynku brytyjskiego z kierownicą po prawej stronie. Bo chcąc nie chcąc, rynek brytyjski jest pełny egzotyków, których u nas nie można kupić, ale już od 17 sierpnia 2015 r. będzie można je legalnie zarejestrować bez konieczności przekładania kierownicy na druga stronę.

Motoryzacyjne marzenie z Anglii? – szybki przegląd rynku

Opłaca się czy nie? Tego jeszcze nie wiemy, ale liczni eksperci straszą nas anglikami. Słychać opinie, że zaleją rynek samochodów używanych, że…

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Zobacz więcej artykułów z serii: Poradniki eksploatacyjne

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki i mechanika:

Dlaczego klimatyzacja nie chłodzi? Najczęstsze awarie i błędy serwisowe Leki zaburzające zdolność prowadzenia pojazdu [poradnik] Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail Jaka technika jazdy na autostradzie jest najlepsza? Do czego służy zawór EGR, co się w nim psuje i czy warto go wyeliminować? Napędy i zawieszenia crossoverów i SUV-ów – dlaczego nie nadają się do jazdy w terenie? Samochody z silnikami do jazdy na krótkich dystansach i możliwością montażu taniej instalacji LPG Systemy bezpieczeństwa i wspomagania jazdy – kiedy i jak działają oraz czy warto im zaufać? Negatywne skutki eksploatacji samochodu na krótkich dystansach Sprężarka klimatyzacji – do czego służy i dlaczego się psuje? Krzyżaki wału napędowego – budowa i eksploatacja Zalety i wady klimatyzacji samochodowej Punkty karne za wykroczenia drogowe 2015 / 2016 Wpływ sposobu eksploatacji samochodu na zużycie paliwa – test specjalny [część 1] Nowy taryfikator mandatów na rok 2015 / 2016 Jak serwisować hamulce bębnowe? Hamulce bębnowe – konstrukcje, zalety i wady oraz dlaczego wciąż się je stosuje? Do czego służą przeguby półosi i jakie są objawy ich zużycia? Okazjonalne i odpłatne przewożenie osób – co powinieneś wiedzieć o carpoolingu? Czujnik spalania detonacyjnego/stukowego i jego rola w pojeździe Smarowanie mechanizmów różnicowych - czy wymiana oleju jest konieczna? Zawieszenia wielowahaczowe – nie zawsze drogie w eksploatacji, nie zawsze lepsze od prostych rozwiązań Co to jest kolumna MacPhersona? Wideorejestratory do obrony własnej, ale mogą być mieczem obosiecznym

Popularne w tym tygodniu:

Zabierz zwierzaka w podróż, ale zrób to bezpiecznie Filmy z rejestratorów i zdjęcia samochodów: czym może grozić ich publikacja? Podróżowanie trasami szybkiego ruchu: błędy i dobre praktyki Jak przewozić dziecko w foteliku samochodowym? Wyścigi na ćwierć mili wychodzą z podziemia. Wreszcie oficjalny puchar Polski Wiosną pada śnieg, a mamy opony letnie. Czy to niebezpieczne? Jak czytać oznaczenia na szybach samochodowych? Które firmy oferują najtańsze polisy OC? Na które towarzystwa ubezpieczeniowe kierowcy skarżą się najczęściej? Bezpieczna świąteczna podróż Jak czytać ogłoszenia sprzedaży samochodów? Automatyczna skrzynia biegów: ryzyko czy pewniak?