Krzysztof Hołowczyc piąty w debiucie w Rallycross RX

Źródło zdjęć: © fot. Krzysztof Hołowczyc / facebook
Marcin Łobodziński
26.04.2015 22:35, aktualizacja: 02.10.2022 10:17

Krzysztof Hołowczyc rewelacyjnie rozpoczął swój debiutancki sezon w rallycrossowych mistrzostwach w klasie RX Lites.

Pierwsza runda odbyła się w portugalskim Montalegre. Biegi finałowe rozegrano na bardzo mokrej nawierzchni przy opadach deszczu. Być może przez to Krzysztof Hołowczyc nie zdołał ukończyć finału w swojej klasie, wypadając z toru na drugim okrążeniu. Wcześniej dostał karę podwójnego przejazdu jokera za falstart. Obecnie jest piąty w klasyfikacji generalnej, której pierwszym liderem został Kevin Ericsson. Martin Kaczmarski ukończył pierwszą rundę z 10 punktami na 10. miejscu.

Obraz
© fot. Rallycrossrx.com

Interesujący był finał klasy Supercars, którego zwycięzcą został Johan Kristoffersson prowadzący Volkswagena Polo R WRX. Petter Solberg w swoim Citroënie miał problemy z wentylacją wnętrza i niewiele widział przez zaparowaną szybę przednią. Ostatecznie jednak ukończył finałowy bieg na drugim miejscu. Trzeci był Timmy Hansen używający Peugeota 208 WRX.