Szokujący znak drogowy we Francji

„Są jeszcze dzieci do przejechania. Możesz przyspieszyć” – taki znak drogowy znajduje się w jednej ze wsi w departamencie Côte-d’Or.

fot. twitter

Burmistrz francuskiej gminy Bretenière zdecydował się na dość drastyczne oznakowanie drogi by uzmysłowić kierowcom, jak niebezpieczne jest jeżdżenie z dużą prędkością przez miejscowość. Sprawa wywołała prawdziwą burzę w mediach, gdyż wielu osobom ten pomysł nie przypadł do gustu. Tymczasem burmistrz Hervé Bruyère twierdzi, że wszelkie próby zadbania o bezpieczeństwo w tej miejscowości zawiodły i zdecydował się na taką formę komunikacji z kierowcami. Stosowano już niewielkie rondo, strefę ograniczenia prędkości do 30 km/h, a nawet progi zwalniające, a i tak kierowcy jeżdżą z prędkością ok. 70 km/h.

Podobnie kontrowersyjne rozwiązanie zastosowano w gminie Tarnów, gdzie kierowcom przekraczającym dopuszczalną prędkość wyświetla się na specjalnej tablicy napis „Wariat!”. Różnica polega na tym, że francuski urzędnik nikogo nie obraża.

Zobacz również: Goodyear - konferencja

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Most Łazienkowski do całkowitej odbudowy? [aktualizacja] BMW przedstawiło M4 Concept Iconic Lights z laserowymi światłami [aktualizacja] Nowy Mitsubishi Outlander wyszpiegowany w japońskim porcie [aktualizacja] Aston Martin Vantage GT3 (2015) - torowa broń na ulicy [aktualizacja] Jeremy Clarkson zawieszony przez BBC – nie będzie Top Gear w tym tygodniu [aktualizacja] Producenci samochodów dużo tracą na konflikcie zachodu z Rosją Ostateczne BMW M5 od G-Power Nissan podał skład kierowców na mistrzostwa Endurance Rolls-Royce Phantom trafił do zastępów policji w Abu Zabi Chevrolet zapowiedział nowego Sparka Tłumiki drgań skrętnych i wolne koła alternatora – idea stosowania i eksploatacja Manor skompletował skład kierowców na Grand Prix Australii Volkswagen tnie koszty i eliminuje słabe modele Fiat szykuje następcę modelu Bravo Väth z dodatkami dla Mercedesa klasy C Estate Z kuluarów targów w Genewie: 10 najciekawszych plotek salonu (2015) Najciekawsze premiery tegorocznego salonu samochodowego w Genewie (2015) Hołowczyc kontra policja w Mławie 3:0 dla Ogiera i Volkswagena – wyniki Rajdu Meksyku 2015 Sébastien Ogier jedzie po zwycięstwo w Meksyku McLaren 675LT - przedłużona bestia z Wielkiej Brytanii [aktualizacja] Porsche (991) 911 GT3 RS (2015) - bestia oficjalnie zaprezentowana! [aktualizacja] Fatalny początek Rajdu Meksyku dla Roberta Kubicy! [aktualizacja] Nowe Mercedesy w służbach bezpieczeństwa Formuły 1

Popularne w tym tygodniu:

Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet to powrót do przeszłości. Najpiękniejszy samochód roku Haniebnie ubrany jednoślad – ciekawy sprzęt sfotografowany w centrum Warszawy Takiego przebiegu w żadnym porsche jeszcze nie było. Kanadyjczyk pobił rekord To już koniec Vipera. Ralph Gilles żegna się z samochodem Toyota Supra jednak bez manuala? Na to wygląda Porsche ma kupić kierowcom okulary przeciwsłoneczne. Zaskakujący wyrok sądu "Jedzie z nami Basia". Gratulacje, tylko co z tego? Budowa wyścigówki na finiszu. Polak spełnia swoje marzenie z dzieciństwa Masz pierwszą MX-5 do restauracji? Mazda ci w tym pomoże Jak wygląda rozpakowanie Bugatti Chirona? Zaglądamy za kulisy Cupra będzie osobną marką? Seat już zastrzegł logo Ford sierra w stylu Rat należąca do naszego czytelnika. Jak wam się podoba?