Donoszenie na policję coraz częstsze dzięki wideorejestratorom

Komendant główny policji w sierpniu powołał w komendach wojewódzkich specjalne jednostki, w skład których wchodzą policjanci ruchu drogowego, policjanci kryminalni, analitycy i policjanci zajmujący się walką z cyberprzestępczością. Mają za zadanie analizować filmy i zdjęcia nadsyłane przez obywateli. Dzięki wideorejestratorom mają bardzo dużo pracy.

fot. Mariusz Zmysłowski

W samych Katowicach zanotowano 550 zgłoszeń od obywateli. Województwo śląskie wraz z pomorskim, kujawsko-pomorskim i mazowieckim są liderami w tym temacie. W województwie mazowieckim większość doniesień pochodzi z Warszawy, głównie ze względu na ilość pojazdów. Co ciekawe, na Śląsku znaczna większość doniesień dotyczy drobnych, ale problematycznych wykroczeń, jak złe parkowanie czy tamowanie ruchu. Nagrań i zdjęć z poważniejszymi wykroczeniami jest niewiele. Śląsk jest z kolei częścią kraju gdzie dochodzi do największej liczbie wypadków.

Mazowieckie jest jednym z liderów przez dużą ilość zakupionych wideorejestratorów przez Warszawiaków i ogromne natężenie ruchu, a kujawsko-pomorskie i pomorskie to trasy nad morze, gdzie przez korki między sfrustrowanymi kierowcami dochodziło do drobnych konfliktów.

Policja zapewnia, że analizuje każde nagranie, ale wiele z nich nie stanowi wystarczającego dowodu by ukarać kierowców mandatem. Często też sami donoszący nie chcą zeznawać w charakterze świadków. Wielu donosicieli naraża się na mandat ponieważ nagrywając film sami łamią przepisy.

Zobacz również: Tylko na Autokult.pl

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Mitsubishi Lancer Evo X Concept Final na otarcie łez [aktualizacja] Nowy model McLarena w 2015 roku [aktualizacja] Ferrari FXX K - 1050 KM do zabawy na torze [aktualizacja] Pierwszy bolid Ayrtona Senny na sprzedaż Rajd Francji może wypaść z kalendarza Red Bull Racing stracił trofea Niesamowite znalezisko w szopie: 100 zapomnianych klasyków! Willys AW 380 Berlinetta - retro ciągle w modzie Ukradziono pięć Range Roverów przeznaczonych do zdjęć nowego „Bonda” Aplikacja „Na wypadek” pomocna podczas wypadku Frog dostanie pierwszą karę za swoje wybryki Doniósł na policję i dostanie mandat za nieprawidłową jazdę rowerem Ferrari Sergio: 6 wyjątkowych maszyn Pininfariny Raport awaryjności TÜV 2015 - kto naprawdę wygrał? Program Individual dla BMW X5 M i X6 M Zdaniem BBC Volkswagen wejdzie do Formuły 1 Mads Østberg jednak zostaje w Citroënie Rozbita dwunastka w Euro NCAP Mercedes-AMG GT Shooting Brake - do walki z Ferrari FF Aston Martin DB10 - nowy samochód Jamesa Bonda w filmie Spectre Porsche 911 Targa 4 w wydaniu TechArt Mercedes CLA 45 AMG Shooting Brake OrangeArt Edition Dziecko na półce bagażnika zamiast w foteliku Mercedes E63 AMG o sile lokomotywy

Popularne w tym tygodniu:

Heroiczny wyczyn kierowcy tesli: poświęcił auto by ratować innego kierowcę Fabrycznie nowy Maluch czeka na nowego właściciela Próbowała wjechać na parking, straciła prawo jazdy Przejęcie Opla przez PSA z akceptacją władz Niemiec Piękne Ferrari F50 Mike'a Tysona może być Twoje Mitsubishi Eclipse powraca w zaskakującej formie Polscy studenci budują crossa z napędem elektrycznym Lamborghini mogą stanąć w płomieniach. 6000 aut wezwanych do serwisu Koszty utrzymania samochodu w Europie. Kto płaci najwięcej? Poznajcie 794-konnego Huracána z kompresorem Lżejsze i mocniejsze niż coupé - oto Pagani Huayra Roadster Nowy Ford Fiesta ST (2017) - następca najlepszego hot hatcha na rynku