Kubica szóstym sportowcem roku 2007

Robert Kubica
Jacek Filipek
07.01.2008 16:00, aktualizacja: 02.10.2022 14:02

Robert Kubica nasz eksportowy AS "wysłany" na podbój torów F1, po raz trzeci z rzędu znalazł się w gronie najpopularniejszych sportowców Polski. Plebiscyt taki organizuje co roku "Przegląd sportowy". Robert w tym roku zajął szóste miejsce, uzyskując 51071 głosów czytelników, choć to prawie dwa razy mniej niż zwycięzca plebiscytu Adam Małysz.

Robert Kubica w rankingu na najlepszego sportowca zadebiutował w 2005r. zajmując dziewiąte miejsce. Rok później Robert Kubica zajął drugie miejsce w tym plebiscycie. Zresztą nic dziwnego, bowiem rok 2006 zapamiętamy jako ten w którym po raz pierwszy w historii, polski kierowca Robert Kubica wystartował do wyścigu Grand Prix. Jak na debiut poszło mu całkiem nieźle, zajął wówczas 7 miejsce, ale na koniec sezonu był 16.

Dziwi mnie fakt, że Robert zajął gorsze miejsce w plebiscycie w tym roku niż w zeszłym ponieważ w tegorocznym sezonie zajął w klasyfikacji generalnej szóste miejsce! W porównaniu z 2006r. to awans o dziesięć miejsc! Myślę, że na ostateczne wyniki plebiscyty wpłynęła mniejsza ilość wydarzeń związanych z Robertem Kubicą. Dla mediów nie było to już takim wydarzeniem jak pierwszy rok startów w formule 1.

W temacie plebiscytów jeszcze dodam, że Onet.pl Sport właśnie rozpoczął swój plebiscyt na Sportowca Roku 2007. Do dziś można głosować w sondzie pomiędzy Jackiem Krzynówkiem a Robertem Kubicą w pojedynku 1/4 finału plebiscytu. Zwycięzca tego głosowania zmierzy się w półfinale z Adamem Małyszem. Wszyscy zwolennicy czterech kółek, do klikania!