Sebastian Loeb wygrywa Monte Carlo

Sebastaian Loeb na trasie Rajdu Monte Carlo jedzie po zwycięstwo.
Jacek Filipek
28.01.2008 16:00, aktualizacja: 02.10.2022 14:06

Sebastien Loeb i jego pilot Daniel Elena, jadący Citroenem C4 WRC, po raz piąty w swojej karierze wygrali rajd Monte Carlo. W ten sposób zespół Citroena staje się częścią legendy najstarszego i najbardziej prestiżowego rajdu na świecie. Zwycięzcy wyprzedzili aż o dwie i pół minuty Fina Mikko Hirvonena (Ford Focus WRC). Trzecie miejsce zajął Australijczyk Chris Atkinson (Subaru Impreza WRC).

Od startu do mety prowadził Loeb, a jego pozycja ani przez chwilę nie była zagrożona. Było to już 37. zwycięstwo Loeba w rundzie mistrzostw świata, oba osiągnięcia (piąta z rzędu wygrana w Monte Carlo) są absolutnymi rekordami w rajdowych statystykach.

Z powodu awarii turbo w Cintorenie C4 WRC, zespołowy kolega Loeba, Daniel Sordo stracił 2. miejsce. Emocji dostarczał pojedynek, którego stawką stało się trzecie miejsce na podium, rozegrany między Chrisem Atkinsonem z Subaru i Francoisem Duvalem w Focusie Stobarta. Pojedynek zakończył się na dziewiętnastej próbie rozegranej na torze Formuły 1 w Monte Carlo, Atkinson i Duval uzyskali ex aeqo ten sam czas 1m40,7s jednak Australiczyk w Subaru miał przewagę przed tym oesem zaledwie 1,2 sekundy co pozwoliło mu obronić trzecie miejsce podium.

Petter Solberg zadowolił się piątą pozycją i nie próbował podjąć walki z Duvalem i swoim zespołowym kolegą (Chris Atkinson) z Subaru.

Kolejna eliminacja Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC), to Rajd Szwecji, który zostanie rozegrany 8-10 lutego.