Kuzaj wygrywa Rajd Magurski

Tomasz Kuchar na trasie Rajdu Magurskiego 2008.
Jacek Filipek
05.02.2008 16:00, aktualizacja: 02.10.2022 14:08

Leszek Kuzaj jadący z Craigiem Parrym samochodem Subaru Impreza wygrał Rajd Magurski, pierwszą eliminację Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. To pierwsza wygrana Kuzaja w RSMP od zwycięstwa w Rajdzie Subaru w lipcu 2006.

Rajd rozgrywano w trudnych śnieżnych warunkach. Na trasach odcinków specjalnych było dużo śniegu. Czterokrotny mistrz Polski nie wygrał żadnego z jedenastu odcinków specjalnych. Drugie miejsce zajął Łukasz Sztuka, który do zwycięzcy stracił 21,1 s. Trzeci był Mariusz Stec, którego strata wynosiła 23,3.

Zwycięzcami sobotnich odcinków specjalnych (po trzy wygrane) byli Michał Kościuszko (Peugeot S2000) Kajetan Kajetanowicz (Mitsubishi Lancer).

Powrót na oesy po ubiegłorocznym sezonie, obfitującym w niepowodzenia, z pewnością nie był łatwy. Dodatkowo nasza pozycja startowa nie ułatwiała nam zadania –mówił szczęśliwy Leszek Kuzaj na mecie.

Pytany o warunki na trasie opowiadał: Pierwszy dzień był niezwykle trudny ze względu na mgłę i stale nawiewany śnieg, przez co droga była w wielu miejscach niewidoczna. Często musieliśmy rozbijać śnieg i przecierać trasę. Podobnie było również w sobotę, gdzie jako pierwszy samochód startowy robiliśmy ślad.

Kolejną eliminacją RSMP jest Rajd Krakowski, który odbędzie się 11-12 kwietnia.