01.04.2011 19:00, aktualizacja: 07.10.2022 17:34

Konkurs "Niezapomniane wrażenia z Warsaw Motorsport Academy i Autokult.pl" został właśnie zakończony. Dziękujemy Wam za licznie nadesłane odpowiedzi i prezentujemy poprawne rozwiązania.

1. Na jakim samochodzie wzorowana jest stylistyka GKD Legend i jaka marka dostarcza silniki do tych pojazdów?

1. Co oznacza skrót XTR w  pojeździe Westfield XTR2?

-eXtreme Track and Road

1. Podaj nazwy przynajmniej dwóch limitowanych edycji Lamborghini Gallardo.

-Blancpain, Valentino Balboni, Bicolore, SE, Nera

1. Jaki silnik (podaj objętość oraz układ i ilość cylindrów) napędzał wyścigową wersję BMW M3 GTR, która zadebiutowała w serii ALMS w klasie GT, w 2001 roku.

-V8 4,0

1. Który polski zawodnik wygrał europejskie zawody driftingowe Drift Challenge w 2004 roku, na torze Hockenheim i jaki autem startował?

-Maciej Polody, Ford Escort MkII

1. Jaki kierowca i w jakim aucie, wygrał po raz pierwszy samochodem klasy WRC (World Rally Car) rundę Rajdowych Mistrzostw Świata?

-Subaru Impreza WRC, Piero Liatti

1. Jakie auto wygrało wyścig LeMans 24h w 2010 roku? Podczas tego wyścigu pobito rekord przejechanego dystansu, podaj kiedy (rok) i jakim samochodem (marka i model) ustanowiono poprzedni taki rekord.

-Audi R15 TDI, 1971 rok, Porsche 917

Spośród osób, które nadesłały poprawne odpowiedzi, zostaną wyłonieni zwycięzcy. Skontaktujemy się z nimi niebawem za pomocą poczty e-mail, po potwierdzeniu i za zgodą wygranych ich nazwiska opublikujemy na łamach serwisu.