Przemyt kokainy z Rajdu Dakar

Ciężarówka teamu Epsilon pełniąca rolę wozu serwisowego w Rajdzie Dakar 2014 została użyta do przewozu kokainy na kontynent europejski. Padł rekord we francuskiej policji.

fot. Epsilon Team (facebook)

We Francji aresztowano cztery osoby za próbę przemytu kokainy w serwisowej ciężarówce wracającej z Rajdu Dakar. Pełniący rolę wozu serwisowego powracający do bazy Mercedes Benz 41.45 AK 8×8 załadowany częściami zamiennymi i oponami wypełnionymi kokainą został zatrzymany przez francuską policję w St Amand-Montrond w drodze do Hiszpanii. Zatrzymano dwóch Hiszpanów i dwóch Bułgarów.

Według informacji znaleziono w oponach 1400 kg kokainy o wartości ok. 270 mln euro. To rekordowa ilość narkotyku jaki skonfiskowała francuska policja. Tymczasem w Hiszpanii zatrzymano dyrektora Epsilon Team — Davida Oliverasa. Przeprowadzono również rewizje w mieszkaniach członków zespołu.

Zespół Epsilon znany jest z wysokiej jakości usług serwisowych świadczonych najlepszym zespołom oraz organizatorom Dakar Rally. W swojej 27-letniej działalności brali udział również jako uczestnicy rajdu Dakar i wielu innych.

Zobacz również: Tylko na Autokult.pl

Przeczytaj także: